Za oknem jesienna pogoda, często pada deszcz. Ale nam nie jest nudno. Zwlaszcza kiedy mamy takie ciekawe zajęcia… . Dzisiaj popuściliśmy wodze wyobraźni i przenieśliśmy się do krainy księzniczek i smoków. A zaczynało się tak: „Dawno, dawno temu, za czterema górami, za czterema lasami i za czterema rzekami żyła sobie mała królewna o pięknym imieniu Tęczynka…. . Mieszkała ona w pięknym zamku, w którym były cztery okna, cztery wejścia, cztery wieże i cztery baszty. Zamek otaczały cztery rzeki, a bezpieczeństwa królewny strzegło czterech postawnych rycerzy. Królewna miała też czterech przyjaciół: psa Burka, niewidzialnego ludzika Piotrusia, myszkę Zochę i gąsienicę Luckę, z którymi uwielbiała się bawić i psocić. Pewnego dnia Tęczynka wraz z przyjaciółmi postanowili pobawić się w chowanego (…) i wtedy stała się straszna tragedia… królewnę porwał smok… „. Jak skończyła się ta historia??? Mam nadzieję, że odpowiedzi udzielą każdemu z rodziców ich pociechy 🙂